1. září 2019

STÁTNÍ HRANICE NA TV ČT24

   Patrně proto, že se blíží 17.listopad a tím i kulaté výročí 30 let "Velké listopadové sametové revoluce", rozhodli se v České televizi, že je třeba vzpomenout si také na Pohraniční stráž i bývalé pohraničníky a za peníze daňových poplatníků, tedy všech, i nás, co nedobrovolně platíme povinné výpalné ve formě koncesionářského poplatku, natočit deset epizod dokumentu s názvem POZOR! STÁTNÍ HRANICE. Vše bude odvysíláno každou sobotu, ve 22.00 hod. na stanici ČT24. 
   Svého času jsem dostal, řekněme, neformální nabídku, že bych se, jako autor weblogu Pohraničník, mohl na tvorbě pořadu podílet, tou formou, že by redaktoři ČT24 se mnou natočili, jako s bývalým důstojníkem Pohraniční stráže, rozhovor.
    Jak jistě chápete, nabídku jsem s díky odmítnul, nestojím o pochybných "Fifteen minutes of Fame", navíc, umím si představit, v jakém duchu by bylo interview vedeno. A ani náhodou by mě nenapadlo, z pochopitelných důvodů, plivat na pohraničníky tak, jak učinil například profláknutý sedmilhář poručík Jaroslav Sviták, který se chtěl zavděčit panstvu a nyní má z ostudy kabát.  

   A to je zhruba vše. Tímto článkem jsem chtěl upozornit čtenáře weblogu Pohraničník na výše uvedený pořad, jenž se od 7.září 2019 chystá odvysílat hlásná trouba režimu, ČT24 - Havlograd. 

  Více budeme samozřejmě vědět poté, až bude seriál vysílán, ale já osobně očekávám mix lží, polopravd, překroucených faktů a trochu reality, ale jen trochu, aby to nevypadalo moc hloupě :-) 
ZDROJ:  ČT24  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12653141961-pozor-statni-hranice/

DISKUZE ČT24:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12653141961-pozor-statni-hranice/diskuse/

Sedmilhář por.Sviták: https://www.minulost.cz/cs/pribeh-byvaleho-pohranicnika-v-konfrontaci-s-archivy

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Tak tomu teď nerozumím, co jste chtěl prostřednictvím Vaší prezentace sdělit, spíš se shazujete. To už jako dopředu přesně víte, co bude odvysíláno?
Většina národa je pane důstojníku ráda, že žádné hraniční ploty mezi "západem a východem" už neexistují. Že jste tím přišel o práci, která neměla smysl ani nevytvářela hodnoty, ba naopak, za to určitě ze soucitu na sebe sbírku od veřejnosti nečekejte. I tak Vám ale patří dík za odvahu, že takový web vedete, existuje a snad i věrohodně popisuje pro čtenáře dalších generací absurdnosti předlistopadového politického režimu.

Anonymní řekl(a)...

To je .....

Pohranicnik řekl(a)...

Děkuji za váš, byť kritický, komentář.

Anonymní řekl(a)...

Zbytočne sem zaťahuješ politiku a ešte aj smiešne zatrpknutú. Tento článok si si skutočne mohol odpustiť. Všeličo nám zo socializmu môže chýbať, ale stráženie hraníc smerom dovnútra to určite nebude.

Pohranicnik řekl(a)...

Ale jdi...
Politiku se netahám. A že reaguji článkem? Inu, já si nezačal. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, říká se u nás v Česku.

Zatrpknutý opravdu nejsem. Proč bych měl být? Ekonomický se mám lépe, než v době reálného socialismu. A na službu v uniformě Pohraniční stráže vzpomínám s lehkou nostalgií. Ale, dnes už by mě nebavilo běhat kdesi v hraničním pásmu, i v době volna, ve dne, v noci, o víkendech. Takže, budeš si muset vymyslet něco lepšího :-)

Anonymní řekl(a)...

No, je to docela škoda,že neposkytnete rozhovor, mohl jste vyjádřit svůj názor. A pokud by to sestříhali, natočit si to na mobil a pak to sem dát.

Unknown řekl(a)...

Mohl byste blíže vysvětlit citaci z vašeho textu pane důstojníku Pohraniční stráže, co myslíte pojmy "politický slimejš" a "idelologický balast" ?

Pohranicnik řekl(a)...

Ne,pane Anonyme.