10. dubna 2016

STÁTNÍ HRANICE VE ZPRAVODAJSTVÍ ČS.TELEVIZE

Kromě pořadů, jakým byl legendární MAJÁK, informovala tehdejší Československá televize o událostech na státních hranicích i ve svých zpravodajských pořadech,jako byly například AKTUALITY, které se, pokud mě paměť neklame,vysílaly na 2.programu Československé televize někdy po 21.hodině. 

Na weblogu Pohraničník si nyní můžete přehrát několik dobových ukázek z těchto pořadů.

Tragický pohraniční incident v úseku 5.bPS Cheb dne 18.září 1986 Úlet čs.občana MUDr.Jaroslava Naxery do Spolkové republiky 18.září 1989 
Zpravodajství o utečeneckém lágru, kde končili ti,kterým se útěk na Západ podařil.
2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ten první případ se asi týká německého důchodce - turisty, který si rozdělil mapu Bavorska na očíslované čtverce a podle vylosovaného čísla šel vždy na výlet. Bohužel na jednom výletě byl zastřelen aktivním příslušníkem PS hluboko na německém území. S tím bych se tady moc nechlubil. Možná se to stalo dřív, ale rozhodně je to popsáno v archívu ÚSTR.

Pohranicnik řekl(a)...

Já razím názor,že pokud se o něčem nebude mluvit(psát),tak to,co se stalo,se neodstane. A ano,zrovna tohle je tragický incident,na který PS určitě nemůže být hrdá. Ovšem,kdo o případů ví něco víc,tak je mu jasné,že došlo k souhře několika náhod, které pak,bohužel,vyvrcholili nezměrnou tragédií.