7. února 2015

SERIÁL Z PROSTŘEDÍ POLSKÝCH OCHRÁNCŮ HRANICE


Příslušníci polské Pohraniční stráže jsou zabiti při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije pouze jeden z nich. Mnoho lidí je odhodláno zjistit pravdu... 

Snímek Wataha, z originální produkce polského HBO, je příběhem o Pohraniční stráži v Bukovských vrších, ale také o místě, které je nositelem zvláštních postojů a chování. Toto kriminální drama začíná bombovým útokem, který zabije příslušníky Pohraniční stráže nasazené v Bukovských vrších. 

Přežije pouze jediný. Kapitán Rebrow (Leszek Lichota) přijde následkem této události o svého přítele i milovanou Ewu. Ačkoli je zmatený, snaží se přijít spáchanému zločinu na kloub a zjistit, kdo za tímto neštěstím stojí. Po pravdě dychtí i jeho nadřízení. Oficiální vyšetřování je v rukou státního zastupitelství. Šestidílnou řadu seriálu Wataha režírovali Kasia Adamiková a Michał Gazda. V hlavních rolích se představí Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławská, Aleksandra Popławská, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Dagmara Bąková a Maciej Mikołajczyk. 

VIDEO - TRAILER HBO:

Youtube VIDEO

"Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o strażnikach granicznych z Bieszczad, miejsca tak magicznego, jak i niebezpiecznego, pełnego sprzeczności i wieloznaczności. Granica, której strzeże tytułowa Wataha, to nie tylko oddzielający dwa kraje pas ziemi. To także granica ludzkich ograniczeń - fizycznych i mentalnych, ale i moralnych wyborów i rozterek.

Trailer HBO k seriálu v polském jazyce:
Použité zdroje: 

HBO  7 zásadních faktů o seriálu 

YOUTUBE  Trailer k seriálu  

WATAHA 1.díl seriálu 

HBO GO 1.díl seriálu - shlédnutí zdarma


4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

A to mají Poláci Pohraniční stráž ještě dnes ? Nikdy jsem o tom neslyšel.

Pohranicnik řekl(a)...

Samozřejmě,že mají. Stačí se podívat na jejich webové stránky STRAŻ GRANICZNA,

Anonymní řekl(a)...

Vzhledem k tomu že sousedí s Ruskem a Běloruskem to je celkem logické.

Anonymní řekl(a)...

Taky bych řekl, že se pohybují spíše na východě. Mám prochozený souvislý blok česko-polské hranice a nikdy jsem nezaregistroval policii natož pohraničníky. Jo s Bavorskem je to už horší. Tam už ze zásady chodím na české straně hranice. ZŠ.